AutoKlima Express

AutoKlima Express

Nejčastěji kladené otázky

Kdy kontrolovat klimatizační systém?

Doporučuje se kontrolovat klimatizaci ve vašem automobilu každoročně před začátkem letní sezóny.

Nejprve to můžete udělat sami tak, že zapnete klimatizaci a nastavíte nejnižší teplotu v autě. Z ventilačních otvorů by měl proudit studený, suchý vzduch. Tento způsob kontroly je efektivní, když je venkovní teplota mezi 20°C a 30°C. Pro důkladné ověření správného fungování vašeho automobilového klimatizačního systému se doporučuje provést kontrolu v plnicích místech AutoKlima Express.

 

Doplnění klimatizace je nutné provést, když se množství chladiva v systému sníží o více než 30 %.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit nedostatek Freonu v systému, je zapnout klimatizaci v automobilu při teplotě venku (25°C – 30°C) a nastavit nejnižší teplotu. Pokud z ventilů proudí chladný vzduch, je to známka, že ve vašem systému je nedostatek chladiva. Také můžete slyšet šelestění z ventilů při zapnutí klimatizace, což je další známka nedostatku freony v systému.
Ano, to doporučujeme. Když kondicionér nefunguje dlouhou dobu, gumové těsnění vysychají, což zvyšuje přirozené ztráty freonu. Kromě toho, když kondicionér pracuje, vysychá kondenzátor, což snižuje jeho korozi.

Jestliže chladí dostatečně, je to normální.

Čas, který trvá na doplnění a kontrolu klimatizace, závisí na několika faktorech, ale průměrně kontrolujeme a doplňujeme klimatizaci během 20-30 minut.

Ceny služeb můžete vidět na stránce s cenami služeb a přesnou cenu chladiva podle vašeho automobilu si můžete zjistit v naší kalkulačce cen.