AutoKlima Express

AutoKlima Express

PLNĚNÍ KLIMATIZACE R134a

Plnění chladivem R134A (pro automobily z let 1995-2017)

Ve většině dnes provozovaných automobilů dělá R134a chladivo zajišťuje, že klimatizační systém na horkých dnech fouká studený vzduch. R134a chladivo je téměř ve všech automobilech vyráběných od roku 1994 a bylo vybráno pro svou nízkou hořlavost a bezpečnost.

Automobilová klimatizace je nedílnou součástí řidiče a poskytuje nejen pohodlí během horkých letních dnů, ale také důležitou funkci při vysoké vlhkosti vzduchu odstraňováním vlhkosti z vozidla.

R134a chladivo se často používá v různých oblastech chlazení a klimatizace. Původně byl vyvinut k nahrazení chladiva R12 v systémech pro proměnný proud. Byl také používán v chladičích namísto chladiv R12 a R500. Používá se také v systémech středních teplot v obytných budovách a komerčních kontextech.

Klimatizační systém je složitý a docela zranitelný, takže majitelé automobilů často čelí problémům s provozem klimatizace. Doporučuje se pravidelně kontrolovat klimatizační systém každý rok a v místech plnění a kontroly klimatizace AutoKlima Express naši odborníci provedou kontrolu ZDARMA!

Po provedení kontroly a zjištění, že klimatizační systém je v pořádku, ale chybí chladivo (freon), je třeba provést doplnění klimatizace.

Ve většině dnes jezdících vozů vás chladicí médium R134a v horkých dnech nutí klimatizaci vypouštět chladný vzduch. Téměř ve všech vozech vyrobených od roku 1994 se používá chladicí médium R134a, které je vybráno pro svou nízkou hořlavost a bezpečnost.

Klimatizace v automobilu je neodmyslitelná pro řidiče a poskytuje nejen pohodlí v horkých letních dnech, ale také důležitou funkci při vysoké vlhkosti, kdy vysušuje vzduch uvnitř vozu.

Chladicí médium R134a je často používáno v různých chladicích a klimatizačních aplikacích. Původně byl vyvinut jako náhrada za R12 v automobilových systémech s proměnlivým proude, byl také používán v chladičích jako náhrada za chladiva R12 a R500. Používá se také jako středně teplé chladivo v rezidenčních a komerčních systémech.

Klimatizační systém je složitý a docela náchylný, a proto majitelé automobilů často čelí problémům s provozem klimatizačních systémů. Doporučuje se provádět kontrolu klimatizačního systému každý rok a experti z AutoKlima Express vám ji provedou ZDARMA!

Po provedení kontroly a zjištění, že klimatizační systém je v pořádku, ale chybí chladicí médium (freon), je nutné provést plnění klimatizačního systému.

Plnění klimatizačního systému s kontrolou obvykle trvá pouze 20-30 minut. Během této doby experti z AutoKlima Express pečlivě prohlédnou váš automobilový klimatizační systém. Používá se profesionální vybavení, které důkladně prohlédne celý klimatizační systém od A do Z.

ETAPY PLNĚNÍ KONDICIONÉRU


Freon v systému je vysát pomocí plnicí stanice
Začíná se vytvacování klimatizačního systému – odstraní se vzduch a vyčistí se
Vyberte požadované množství oleje
Systém se naplní UV barvami
Systém se naplní chladicím médiem (Freonem)
Provede se konečná kontrola funkce klimatizačního systému
Pokud existují podezření, že klimatizační systém může být netěsný, můžeme před plněním provést důkladnou kontrolu těsnosti klimatizačního systému dusíkem (s poskytnutím 3 měsíční záruky).